Ortodontijos klinika

Kauno klinikų ORTODONTIJOS KLINIKA

Klinikos vadovas prof. Antanas ŠIDLAUSKAS

Klinikos gydytojai konsultuoja Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos šalių gyventojus ortodontinių anomalijų diagnostikos ir gydymo klausimais. Klinikos gydytojai glaudžiai bendradarbiauja su veido žandikaulių chirurgais bei kitų odontologijos sričių specialistais tiek Lietuvoje, tiek užsienio klinikose.

Moksliniai pasiekimai

  • Ortodontijos klinikos darbuotojai aktyviai dirba odontologijos fakulteto vykdomoje mokslinių tyrimų programoje „Veido, žandikaulių ir burnos patologija“.
  • Ortodontijos klinikos mokslininkai bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto ir „UAB Elinta“ tyrėjais, vykdydami bendrą projektą „Individualios dantų lanko formos analizės ir breketų sistemos projektavimo bei parinkimo metodų tyrimas“. Šios temos mokslinių tiriamųjų darbų tikslas – skaitmeninių 3D dantų lankų diagnostinių modelių bei šoninių galvos telerentgenogramų panaudojimas ortodontino gydymo individualizavimui.
  • Bendradarbiaujant su Suomijos Oulu universiteto mokslininkais, klinkos gydytojai dalyvauja bendrame projekte „Genetinių ir aplinkos veiksnių įtaka taisyklingo sąkandžio ir ortodontinių anomalijų formavimuisi“.

Pedagoginė veikla

  • Ortodontijos specialybės kursas dėstomas Odontologijos fakulteto IV ir V kurso bei burnos higienos IV kurso specialybės studentams.
  • Ortodontijos specialybės kurso tikslas – supažindinti studentus su veido ir žandikaulių sistemos augimo ir vystymosi ypatumais, ortodontinių anomalijų etiologija, patogeneze ir gydymo principais. Nagrinėjama pieninio, mišraus ir nuolatinio sąkandžio formavimasis, ortodontinių anomalijų diagnostikos principai. Didžiausias dėmesys skiriamas šios patologijos profilaktikos priemonėms ir gydymo metodams, naudojamiems ankstyvose ortodontinių anomalijų vystymosi stadijose, įdiegti.
  • Klinikoje rengiami ortodontijos specialybės antrinės rezidentūros studentai, vyksta gydytojų tobulinimosi ir kvalifikacijos kėlimo kursai.
X