Radiologijos klinika

Kauno klinikų RADIOLOGIJOS KLINIKA

Klinikos vadovas prof. dr. Algidas BASEVIČIUS

Kauno klinikų Radiologijos klinika – stambiausias radiologijos paslaugas Lietuvos gyventojams teikiantis bei didžiausias diagnostinis padalinys, kur įvairaus amžiaus pacientams atliekami visi šiuolaikiniai diagnostiniai radiologiniai tyrimai ir gydomosios intervencijos. Klinikoje ruošiami radiologijos rezidentai, keliama kitų ligoninių gydytojų kvalikacija, mokomi studentai, mokslinį darbą vykdo doktorantai.

Klinikoje veikia 5 specializuoti skyriai: Rentgeno, Tomografijų, Branduolinės, Intervencinės radiologijos, Radiologinės diagnostikos. Taip pat veikia 7 sektoriai: Moters ir vaiko radiologijos, Pilvo ir dubens organų radiologijos, Skeleto ir minkštųjų audinių radiologijos, Krūtinės ląstos radiologijos, Neuroradiologijos, Galvos-kaklo srities radiologijos, Širdies ir kraujagyslių radiologijos. Radiologijos klinikos veikla vykdoma ne tik centrinėse klinikose, bet ir Romainių tuberkuliozės ligoninėje, Kauno onkologijos ligoninėje ir Radiologinės diagnostikos centre. Klinikoje funkcionuoja 3 gydytojų radiologų, 2 rezidentų (vyresniojo ir jaunesniojo) budimi postai bei 1 intervencinio radiologo budimas postas namuose. Šiuo metu Klinikoje dirba 98 gydytojai, 89 viduriniojo ir 30 pagalbinio personalo darbuotojų.

Be aukščiau išvardintų padalinių Kauno klinikose, taip pat Radiologijos klinikos specialistai dirba Radiologinės diagnostikos centre, Kauno onkologijos ligoninėje, Romainių tuberkuliozės ligoninėje.

Radiologijos klinikoje atliekami visi šiuolaikiniai diagnostiniai radiologiniai tyrimai ir gydomosios intervencijos. Klinikoje ruošiami radiologijos rezidentai, kurių šiuo metu yra 49, keliama kitų ligoninių gydytojų kvalifikacija, mokomi studentai, mokslinį darbą vykdo doktorantai.

Moksliniai pasiekimai

Įgyvendinus valstybės investicines programas, Radiologijos klinika aprūpinta nauja diagnostine įranga ir yra viena moderniausių Lietuvoje. 2012 metais atidarytas naujas, pritaikytas klinikiniam diagnostiniam bei pedagoginiam darbui Radiologinės diagnostikos centras. Jame atliekami patys sudėtingiausi DKT (daugiapjūvės kompiuterinės tomografijos), MRT (magnetinio rezonanso tomografijos) ir ir kiti branduolinės medicinos tyrimai. Čia įdiegtas pirmasis Lietuvoje PET (pozitronų emisijos tomografijos) tyrimas.

2015 m. intervencinės radiologijos specialistai atliko kraujo mėginių tyrimus iš antinksčių venų. Selektyvus antinksčių veninio kraujo tyrimas leidžia tiksliau diagnozuoti hiperaldosteronizmą ir kitus antinksčių funkcijos sutikimus.

Pedagoginė veikla

2016 metais klinika dalyvauta 7 Lietuvos ir tarptautiniuose projektuose. Radiologijos klinikos gydytojai ir rezidentai yra 30 Europos ir Pasaulio specializuotų radiologinių draugijų nariai. Nuolat auga SMD Radiologijos būrelio veikla (šiuo metu būrelyje – 187 studentai).

Radiologijos klinikoje vykdoma dvidešimt Medicinos fakulteto studijų programų, penkios kitų fakultetų studijų programos, trys pasirenkamosios doktorantūros studijų programos: Klinikinė neuroradiologija (vadovas - prof. S. Lukoševičius, trukmė - 160 val.), Šiuolaikinė klinikinė radionuklidinė diagnostika ir terapija (vadovas - prof. I. Kulakienė, trukmė - 160 val.), Šiuolaikinė klinikinė radiologija (vadovas - prof. A. Basevičius. trukmė - 160 val.). Šiuo metu klinikoje studijuoja 11 doktorantų.

2016 m. išleistos 2 mokomosios knygos, 2 vadovėliai, 10 straipsnių su ISI koeficientu, 11 recenzuojamų straipsnių ir kiti leidiniai (iš viso 82 šaltiniai). Pažymėtina, kad publikacijas pateikė ne tik gydytojai ir doktorantai, bet ir rezidentai bei rad. technologai (iš viso 64 publikacijų autoriai). 2016 m. pateiktos 3 paraiškos doktorantūros vietoms. 2016 m. Radiologijos klinikoje stažavosi 21 asmuo. Taip pat vykdomos 17 gydytojų tobulinimo temų, ruošiami 7 nauji vadovėliai ir mokymo priemonės.

Radiologijos klinikos studijų administratorė Rita OZBINIENĖ
Tel.: +370 37 787306
El. p.: rita.ozbiniene@gmail.com

Pedagoginis klinikos personalas:

 • Dr. Vaida ATSTUPĖNAITĖ
 • Prof. Algirdas BASEVIČIUS
 • Dr. Laima DOBROVOLSKIENĖ
 • Dr. Irina GINEIKIENĖ
 • Prof. Rymantė GLEIZNIENĖ
 • Doc. Antanas JANKAUSKAS
 • Dr. Eglė JONAITIENĖ
 • Doc. Nemira JURKIENĖ
 • Doc. Rytis Stasys KAUPAS
 • Prof. Ilona KULAKIENĖ
 • Dr. Gintaras KUPRIONIS
 • Prof. Saulius LUKOŠEVIČIUS
 • Dr. Ramūnas MICKEVIČIUS
 • Prof. Eglė MONASTYRECKIENĖ
 • Dr. Vytenis PUNYS
 • Silvija RYŠKIENĖ
 • Dr. Rimantas UKTVERIS
 • Dr. Jurgita ZAVECKIENĖ
X