Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika

Kauno klinikų VEIDO IR ŽANDIKAULIŲ CHIRURGIJOS KLINIKA

Klinikos vadovas prof. habil. dr. Ričardas KUBILIUS 

Veido ir žandikaulių chirurgijos stacionaras – tai viena Respublikoje esančių dviejų savarankiškų gydymo įstaigų, kur teikiama specializuota stacionarinė pagalba ligoniams, sergantiems veido ir žandikaulių srities ligomis. Čia gydomos veido ir žandikaulių traumos, uždegimai, navikai, neurostomatologinės ligos, įgimti ir įgyti defektai ir deformacijos, seilių liaukų ligos ir kt. Kai kurios Kai kurios operacijos, kaip neurostomatologinių ligų ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario chirurginis gydymas, atliekamos tik šioje mūsų šalies gydymo įstaigoje.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika išaugo iš dviejų geniologinio medžio šakų: viena iš jų – pedagoginės ir mokslinės krypties, antroji – gydomojo darbo krypties.

 • Pirmoji – pedagoginė-mokslinė šaka plėtojosi Kauno medicinos instituto (KMI), vėliau - Kauno medicinos akademijos (KMA), Kauno medicinos universiteto (KMU), o nuo 2010 – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bazėje. Jos pirmtakai šie: 1951-1958 metai – Stomatologijos katedra (vedėjas prof. S. Čepulis); 1958-1991 metai – Chirurginės stomatologijos katedra (vedėjas prof. S. Čepulis, 1958-1984; prof. G. Sabalys, 1984-1991). 1991 metais, vykdant Kauno medicinos universiteto reformą, sujungus Chirurginės stomatologijos katedrą, KMUK Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrių ir Konsultacinės stomatologijos poliklinikos chirurginės stomatologijos poskyrį, buvo įkurta Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika (vadovai – prof. G. Sabalys 1991-1996; prof. R. Kubilius nuo 1996 m.).
 • Antroji – gydomojo darbo šaka plėtojosi Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) bazėje. Jos ištakos: poliklinikos stomatologijos skyrius (vedėjai – T. Kazlauskienė (1948-1960); J. Valentienė (1960-1974); R. Striukaitienė (nuo 1974-1991)) ir Stomatologijos stacionaras, kuris 1985 m. reorganizuotas į Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrių (vedėjai – O. Elzbergienė ( 1951-1974); J. Valentienė (1974-1992)).

Kiekvienais metais Veido ir žandikaulių chirurgijos skyriaus stacionare gydoma apie 3000 ligonių, jiems atliekama apie 2 500 operacijų. Be to, gydytojai, budėdami stacionare ir namuose, teikia neatidėliotiną pagalbą Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centre ir kituose stacionaro skyriuose, o esant reikalui, vyksta į kitas Kauno miesto bei apskrities ligonines. Tokią pagalbą kiekvienais metais gauna apie 4000 ligonių.

Moksliniai pasiekimai

Klinikoje vykdomas mokslinis darbas ,,Veido traumų ir skausmų etiologijos, patogenezės bei klinikos tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas“ klausimais. Klinikos mokslininkai tobulina dantų implantų ir dantų implantacijos metodus.
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje dirbama studijų, klinikinės praktikos ir mokslinio darbo kryptimis.

Klinikinė veikla

2014-2016 metais vykdytas klinikinis tyrimas: Pierre Fabre Institut de Recherche. DC071 burnos skalavimo skysčio (0.2% chlorhexidine digluconate) veiksmingumas po chirurginio trečiųjų moliarų pašalinimo alveolinio osteito prevencijai ((Efficacy of DC071 mouthwash (0.2% chlorhexidine digluconate) in peri-surgical care for preventing alveolar osteitis after third molar extraction).
Tyrimo vadovas prof. habil. dr. Ričardas KUBILIUS

Pedagoginė veikla

Klinikoje vykdomos dvi rezidentūros programos – Burnos chirurgijos bei Veido ir žandikaulių chirurgijos.
Vienas iš pagrindinių klinikos tikslų - suteikti studentams burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Klinikoje vykdomos dvi studijų programos – Odontologijos ir Burnos higienos. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgija dėstoma Odontologijos fakulteto III, IV ir V kursų bei Medicinos fakulteto VI kurso studentams.

Pedagoginis klinikos personalas:

 • prof. habil. dr. Ričardas KUBILIUS
 • prof. dr. Gintaras JUODŽBALYS
 • lekt. dr. Stasys BOJARSKAS
 • doc. dr. Albinas GERVICKAS
 • doc. dr. Dalius SAKAVIČIUS
 • lekt. dr. Vesta GUZEVIČIENĖ
 • lekt. dr. Gintaras JANUŽIS
 • lekt. dr. Algirdas LUKOŠIŪNAS
 • asist. Saulius PUOLIS

Klinikinių praktinių darbų metu Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos ambulatorijoje ar stacionare studentai patys, prižiūrint dėstytojui, atlieka chirurginius veiksmus, tobulina chirurginius manualinius įgūdžius.
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos stacionare studentai tiria ligonius, stebi ir asistuoja įvairioms veido ir žandikaulių srityje atliekamoms operacijoms. Šių studijų metu studentai atlieka mokslinius darbus, formuojami mokslinio darbo pagrindai.

Studijų administratorė Violeta KAPOČAITĖ
Tel.: +370 37 327041
El. p.: violeta.kapocaite@lsmuni.lt  

X