Nefrologijos klinika

Klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037327130 
El. paštas: nefrologijos.klinika@kaunoklinikos.lt 
Registracija
+37037326256 arba +37037326068
www.sergu.lt​​​​​​​​​​​​​​

Kauno klinikų Nefrologijos klinika turi didžiausią dializių centrą bei didžiausią specialistų-nefrologų pedagoginio ir mokslinio personalo potencialą (12 mokslų daktarų, 4 doktorantai) Baltijos šalyse. Lietuvoje – tai pirmoji stacionarinė įstaiga, kurioje tiek nefrologijos, tiek klinikinės toksikologijos tarnybose yra įdiegtas europietiškas darbo organizavimo modelis. Kauno regione – tai vienintelė nefrologijos tarnyba, veikianti visa parą (24 val. 7 dienas per savaitę). Čia dirbantys nefrologai specializuojasi intin sudėtingose srityse, kaip retos inkstų ligos (Fabry liga, trombotinės mikroangiopatijos, Alporto liga ir kitos). Taip pat konsultuoja ir gydo, esant sunkiai hipertenzijai.

Nefrologijos klinikoje atliekamos inkstų transplantacijos iš mirusių ir gyvų donorų (viso vidutiniškai 38 per metus), ruošiami pacientai transplantacijai. Nefrologijos klinika teikia visų rūšių pakaitinę inkstų terapiją. Čia įdiegtos moderniausios pakaitinės inkstų terapijos technologijos, atitinkančios visus dializės kokybės reikalavimus, atliekamos ilgos trukmės pakaitinės inkstų terapijos procedūros, hemodiafiltracijos su tiesiogine pakaitinio tirpalo gamyba, peritoninės dializės. Per metus atliekama daugiau nei 18.000 įvairių hemodializės procedūrų. Yra galimybė atlikti visų rūšių gydomąsias aferezes (imtinai iki didelės apimties ir selektyviųjų aferezių). Plazmaferezių atliekama apie 3000 per metus.

Nefrologijos skyriuje kasmet gydoma daugiau negu 1300 ligonių, iš kurių didžioji dalis dėl staiga pablogėjusios inkstų funkcijos. Skyriuje atliekama daugiau negu 100 inkstų diagnostinių biopsijų, gydomi sudėtingiausi pacientai, tarp jų tuoj po inkstų transplantacijų, taikomas patogenetinis autoimuninių inkstų ligų gydymas, pacientai ruošiami pakaitinei inkstų terapijai.

NEFROLOGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas, LT-50161
Tel. +37037326336
El. p.: nefrologijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Registracija pas gydytoją nefrologą
Tel. +370373236256 arba +37037326068

Detoksikacijos skyrius
Tel. +37037326545

Administratorė Lina Santockienė
Tel. +37037326545
El. p.: lina.santockiene@kaunoklinikos.lt

Administratorė Dalė Rimaitienė
Tel. +37037327130
El. p: dale.rimaitiene@kaunoklinikos.lt

Administratorė Rūta Golubickienė
Tel. +37037327130
El. p: ruta.golubickiene@kaunoklinikos.lt

Nefrologijos klinikoje veikia Nefrologijos ir Detoksikacijos skyriai, Inkstų transplantacijos sektorius, Klinikinės nefrologijos ir rezistentinės arterinės hipertenzijos sektorius, Urgentinės inkstų patologijos sektorius, Dializių sektorius. 

Nefrologijos skyrius

Nefrologijos skyriuje yra 42 stacionarinės lovos. Per metus gydoma daugiau negu 1300 pacientų iš visos Lietuvos, sergančių inkstų ir šlapimo takų ligomis bei apsinuodijusių įvairiomis toksinėmis medžiagomis. Klinikos personalas turi didelę patirtį gydant autoimunines inkstų ligas (glomerulonefritus, vaskulitus), sunkiai kontroliuojamą hipertenziją, ūminį ir lėtinį inkstų nepakankamumą. Diagnozei nustatyti atliekainkstų biopsijas. Bendradarbiauja su hematologais, diagnozuoja ir gydo sergančius mielomine liga su inkstų pažeidimu.

Skyriaus vadovė dr. Asta Stankuvienė
Tel. +37037326990
El. p.: asta.stankuviene@kaunoklinikos.lt

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė
Paulina Palubeckienė
Tel. +37037327154 
El. p.: paulina.palubeckiene@kaunoklinikos.lt

Detoksikacijos skyrius

Skyriuje įdiegtos moderniausios pakaitinės inkstų terapijos technologijos, atitinkančios visus dializės kokybės reikalavimus, atliekamos ilgos trukmės pakaitinės inkstų terapijos procedūros, hemodiafiltracijos su tiesiogine pakaitinio tirpalo gamyba, peritoninės dializės. Įvairiapusės inkstų pakaitinės terapijos procedūrų galimybės išnaudojamos sunkiausiems intensyvios terapijos skyriuose gydomiems pacientams. Nesant galimybės suformuoti arterioveninių jungčių hemodializėms atlikti lėtine inkstų liga sergantiems pacientams, detoksikacijos skyriuje implantuojami ilgalaikiai tuneliuoti kateteriai, skirti hemodializei.

Detoksikacijos skyriaus vadovė prof. dr. Edita Žiginskienė
Tel. +37037703445
El. p.: edita.ziginskiene@kaunoklinikos.lt

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Ona Paškevičienė
Tel. +37037326394
El. p.: ona.paskeviciene@kaunoklinikos.lt

Skyrius susideda iš dviejų padalinių: dializių, klinikinės toksikologijos ir gydomųjų aferezių. Skyriaus sudėtyje yra dializių sektorius. Dializių sektoriuje yra 35 dializės vietos, kur atliekamos įvairios dializės procedūros sergantiems sunkiu lėtiniu ir ūminiu inkstų nepakankamumu bei apsinuodijusiems pacientams. 

Dializių sektoriaus vadovė prof. dr. Edita Žiginskienė
Tel. +37037703445
El. p.: edita.ziginskiene@kaunoklinikos.lt

Dializių sektoriaus tel.: +37037326545, +37037326459

Klinikinės toksikologijos ir gydomųjų aferezių poskyryje yra galimybė atlikti visų rūšių gydomąsias aferezes. Atliekamos plazmaferezės, eritraferezės, trombocitaferezės, leukaferezės, selektyviosios aferezės, kraujodaros kamieninių ląstelių surinkimas autologinei transplantacijai. Poskyryje dirba klinikinės toksikologijos gydytojai, kurie dalyvauja atliekant minėtas gydomąsias aferezes, gydo apsinuodijusius pacientus nefrologijos skyriuje, konsultuoja pacientus kituose Kauno klinikų skyriuose.
Klinikinės toksikologijos ir gydomųjų aferezių padalinio tel. +37037326528

Nefrologijos klinikos sektoriai: 

Inkstų transplantacijos sektorius

Inkstų transplantacijos sektoriuje atliekamos inkstų transplantacijos iš gyvo ir mirusio donoro. Bendradarbiaujant su klinikinės laboratorijos gydytojais, atliekame detalius imunologinius tyrimus, tokiu būdu užkirsdami kelią atmetimo reakcijoms. Patyrę urologai užtikrina sėkmingą organo įsodinimą net ir itin sudėtingais atvejais. Skubi nefrologinė pagalba transplantuotiems pacientams teikiama 24 val. per parą. Gydomi transplantuoti pacientai dėl komplikacijų susijusių su imunosupresija: citomegaloviruso injekcijos, poliomaviruso sukeltų pažeidimų ir kt. Atliekamos planinės ir skubios transplantutoto inksto biopsijos. Taikant pažangiausius tyrimo metodus atliekamas gyvo donoro ištyrimas prieš numatomą inksto donaciją, o esant keliems potencialiems donorams, parenkamas tinkamiausias kandidatas. Ambulatoriškai Kauno klinikų konsultacinėje poliklinikoje konsultuojami pacientai prieš įtraukiant į laukiančiųjų inksto transplantacijos sąrašą, stebimi recipientai po inksto transplantacijos, gyvi donorai prieš ir po inksto donorystės.

Inkstų transplantacijos sektoriaus vadovė doc. Rūta Vaičiūnienė
Tel. +37037326336
El. p.: ruta.vaiciuniene@kaunoklinikos.lt

Klinikinės nefrologijos ir rezistentinės arterinės hipertenzijos sektorius

Klinikinės nefrologijos ir rezistentiškos gydymui arterinės hipertenzijos sektoriuje (ambulatoriškai ir stacionare) tiriami ir gydomi pacientai, sergantys pirminėmis ir antrinėmis glomerulopatijomis (glomerulonefritais, vaskulitu, diabetine nefropatija, amiloidoze), tubulointersticinėmis ligomis (ūminiu ir lėtiniu pielonefritu, podagriniu nefritu, mielomine nefropatija, ūminiu ir lėtiniu įvairios etiologijos intersticiniu nefritu), inkstų akmenlige, kraujagyslinėmis inkstų ligomis (hipertenzine ir išemine nefropatija), pirmine ir antrine (inkstine, renovaskuline) arterine hipertenzija ir kitomis ligomis. Inkstų ligų diagnostikai naudojami šiuolaikiniai modernūs laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai (imunologiniai kraujo žymenys, bakteriologiniai pasėliai, inkstų akmenų cheminės sudėties analizė, inkstų ultragarsas ir doplerografija, intraveninės ir apžvalginės urogramos, dinaminė inkstų scintigrafija, inkstų kompiuterinė tomografija ir/ar angiografija, inkstų magnetinis rezonansas ir/ar angiografija, inkstų angiografija), atliekamos natyvinio inksto biopsijos. Hipertenzijos diagnostikai, gydymo efektyvumo įvertinimui atliekamas paros arterinio kraujo spaudimo monitoravimo tyrimas, tiriamos renino ir aldosterono koncentracijos veniniame kraujyje bei selektyviai inkstų (esant indikacijoms) veniniame kraujyje.
Didelį dėmesį skiriame sergantiems retomis inkstų ligomis (Fabry liga, tuberozine skleroze, trombotinėmis mikroangiopatijomis ir kitomis), paveldimomis inkstų ligomis (Alporto sindromu, plonų membranų liga, policistoze). Įtarus paveldimą inkstų ligą, pacientus konsultuoja gydytojas genetikas, atliekami genetiniai tyrimai dėl Fabry ligos, tuberozinės sklerozės.

Klinikinės nefrologijos ir rezistentinės arterinės hipertenzijos sektoriaus vadovė
Prof. Inga Skarupskienė
Tel. +37037326336
El. p.: inga.skarupskiene@kaunoklinikos.lt

Urgentinės inkstų patologijos sektorius

Urgentinės inkstų patologijos sektoriuje gydomi pacientai, stacionarizuoti būtinajai pagalbai dėl lėtinio paūmėjusio ar ūminio inksto nepakankamumo, pakaitinės inkstų terapijos ar jos prieigos komplikacijų. Taikant pažangiausius radiologinius tyrimo metodus ir intervencinės medicinos pasiekimus yra suformuojamos ir koreguojamos ypač sudėtingos kraujagyslinės jungtys hemodializei, implantuojami nuolatiniai kateteriai pakaitinės inkstų terapijos taikymui. Gydomi pacientai, sergantys sunkia hospitaline infekcija, sepsiu, apsinuodiję įvairiomis toksinėmis medžiagomis.

Urgentinės inkstų patologijos sektoriaus vadovė
Dr. Asta Stankuvienė
Tel. +37037326990
El. p.: asta.stankuviene@kaunoklinikos.lt

Nefrologijos klinika bendradarbiauja su kolegomis nefrologais iš įvairių pasaulio šalių, klinikos gydytojai yra daugelio tarptautinių nefrologijos organizacijų nariai. Nefrologijos klinika dalyvauja Tarptautinės nefrologų asociacijos „Inkstų seserų centrų“ programoje (Renal Sisters Program). Mūsų klinikos nefrologai patirties sėmėsi Gento (Belgija) universitetinės ligoninės Inkstų ligų skyriuje. Po LSMU ir Gento universiteto Nefrologijos klinikų bendradarbiavimo dešimtmečio, 2007 m. Pasauliniame Nefrologijos kongrese Rio de Žaneire Nefrologijos klinika buvo apdovanota Tarptautinės nefrologų asociacijos (ISN) pagrindiniu prizu už sėkmingiausiai vykdytą „Inkstų seserų centrų“ programą. Nuo 2009 m. pagal tą pačią tarptautinę „Inkstų seserų centrų“ programą Nefrologijos klinika tapo „mokytoja“ kolegoms nefrologamis iš Bresto (Baltarusija) srities ligoninės, o nuo 2016 m. ir Ukrainos gydytojams iš Lutsko. LNefrologijos klinikoje kasmet vyksta kolegų iš Bresto ir Lutsko stažuotės, o mūsų klinikos nefrologai vyksta skaityti pranešimų nefrologijos, dializės ir transplantacijos temomis į Baltarusijoje ir Ukrainoje rengiamas konferencijas, taip pat gelbsti kolegoms, vykdant mokslinį darbą. 

Nefrologijos klinikoje pagrindinė mokslo kryptis yra ūminio ir lėtinio inkstų nepakankamumo diagnostika, prevencijos galimybės ir gydymo optimizavimas. Klinikos gydytojai ruošia ir skaito pranešimus Lietuvos ir užsienio šalių konferencijose, nuolat rengiami ir publikuojami straipsniai citavimo indeksus turinčiuose žurnaluose, kasmet organizuojamos mokslinės praktinės konferencijos įvairiomis aktualiomis nefrologijos temomis, neretai lektoriais pakviečiami pasaulinio garso nefrologai

Nefrologijos klinika dalyvauja 2 tarptautiniuose multicentriniuose tyrimuose:

„Metų laiko ir geografinės platumos įtaka vitamino D sistemos reguliavimui sveikiems asmenims“ Tyrimas pradėtas 2015 m. pavasarį. Tyrimas vyksta 5 centruose, esančiuose išilgai 24-osios rytų lygiagretės, Šiaurės pusrutulyje: Odensė (Danija), Kaunas (Lietuva), Sofija (Bulgarija), Atėnai (Graikija) ir Tampere (Suomija).
„Inkstų ligų ir lėtinio inkstų nepakankamumo komplikacijų išaiškinimo ir jų prevencijos galimybių bei gydymo optimizavimo tyrimo programa - Dializės pradžios tyrimas“ (Danija, Švedija, Suomija, Estija, Latvija, Lietuva).

2013 m. Kauno klinikose pradėta diegti Elektroninė pacientų informavimo sistema (EPIS), kurios informacijos kūrime ir sklaidoje aktyviai dalyvauja Nefrologijos klinikos gydytojai.

Pedagoginį darbą Nefrologijos klinikoje dirba 11 nefrologų ir 3 klinikiniai toksikologai. Dėstytojai skaito paskaitas ir veda praktikos darbus Lietuvos ir užsienio šalių MF V kurso studentams modulyje „Virškinimo sistemos, inkstų ir šlapimo takų patologija, klinikinė toksikologija“. Inkstų ligas ir toksikologiją kasmet studijuoja daugiau kaip 300 studentų (30–34 studentų grupės). Nefrologijos klinikoje taip pat vykdomos pasirenkamųjų ciklų programos MF VI kurso studentams: „Grėsmingos būklės nefrologijoje ir klinikinėje toksikologijoje“, ir „Jatrogeniniai inkstų pažeidimai“, kuriose studijuoja MF VI kurso studentai, besidomintys nefrologija ir toksikologija bei pageidaujantys gilinti savo žinias šiose srityse. Podiplominės studijos klinikoje vykdomos dviejose rezidentūrų programose: nefrologijos ir klinikinės toksikologijos. Nefrologijos rezidentūros trukmė yra 4, klinikinės toksikologijos – 3 metai. Nuo 1996 m. nefrologijos rezidentūros studijas baigė 48, klinikinės toksikologijos – 6 gydytojai. Šiuo metu nefrologijos rezidentūroje studijuoja 10 gydytojų rezidentų. Klinikos dėstytojai taip pat dalyvauja ir kitų klinikų rezidentūros studijų programose – vidaus ligų, urologijos – ir yra atsakingi už nefrologijos studijoms skirtus ciklus. Planuojamas nefrologijos ir klinikinės toksikologijos ciklas Skubiosios medicinos gydytojo rezidentūros studijų programoje. Nefrologijos klinika yra paruošusi penkias pasitobulinimo kursų programas.

Studijų administratorė Dalė Rimaitienė
Tel. +37037327130
El. p.: dale.rimaitiene@lsmuni.lt

Pedagoginis klinikos personalas:

 • Prof. dr. Inga Arūnė Bumblytė
 • Prof. dr. Vytautas Kuzminskis
 • Prof. dr. Edita Žiginskienė
 • Prof. dr. Inga Skarupskienė
 • Doc. dr. Rūta Vaičiūnienė
 • Lekt. dr. Neda Kušleikaitė
 • Lekt. dr. Asta Stankuvienė
 • Lekt. dr. Sondra Kybartienė-Mačiūlaitė
 • Lekt. Rūta Lekšienė
 • Lekt. Algirdas Stonys
 • Lekt. Jonas Šurkus
 • Asist. Rūta Auglienė
 • Asist. Asta Burčiuvienė
 • Asist. Eglė Dalinkevičienė

Klinikos vadovas
Prof. Inga Bumblytė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326189
El. p.: inga.bumblyte@kaunoklinikos.lt
Vizituoja nefrologijos skyriaus ligonius, konsultuoja sudėtingais atvejais poliklinikoje.

Skyrių ir sektorių vadovai:

prof. Inga Skarupskienė
Klinikinės nefrologijos ir rezistentiškos gydymui arterinės hipertenzijos sektoriaus vadovė, gydytoja nefrologė
Tel. +37037326990
El. p: inga.skarupskiene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja pacientus dėl sunkiai koreguojamo arterinio kraujospūdžio lėtinio ir/ar ūminio inkstų nepakankamumo. Domėjimosi sritys: sunkiai koreguojama hipertenzija, ūminis inkstų nepakankamumas, retos inkstų ligos.

dr. Asta Stankuvienė
Nefrologijos skyriaus vadovė, gydytoja nefrologė, Urgentinės inkstų patologijos sektoriaus vadovė
Tel. +37037326990+37037326336
El. p.: asta.stankuviene@kaunoklinikos.lt
Vizituoja nefrologijos skyriaus ligonius. Domėjimosi sritys: inkstų transplantacija, autoimuninės inkstų ligos, hipertenzija.

doc. Rūta Vaičiūnienė
Inkstų transplantacijos sektoriaus vadovė, gydytoja nefrologė 
Tel. +37037326336
El. p.: ruta.vaiciuniene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritys: inkstų transplantacija, transplantacinė imunologija, sunkiai koreguojama arterinė hipertenzija, hemodializuojamų pacientų volemijos problemos

prof. dr. Edita Žiginskienė
Detoksikacijos skyriaus vadovė, Dializių sektoriaus vadovė, gydytoja nefrologė
Tel. +37037703445
El. p.: edita.ziginskiene@kaunoklinikos.lt
Vizituoja detoksikacijos skyriaus ligonius, konsultuoja sudėtingais atvejais dializuojamus pacientus. Domėjimosi sritys – hemodializė, peritoninė dializė.

Gydytojai:

Loreta Aleknienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: loreta.alekniene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: lėtinis inkstų nepakankamumas, jo komplikacijos, gydymas ir prevencija, inkstų pakaitinė terapija, lėtinės inkstų ligos.

Rūta Auglienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: ruta.augliene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: inkstų transplantacija, hemodializė.

Vilma Balčiuvienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: vilma.balciuviene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: ūminis inkstų nepakankamumas.

Asta Burčiuvienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: asta.burciuviene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja dėl uždegiminių inkstų ligų, dėl ūmaus ar lėtinio inkstų funkcijos nepakankamumo, dėl sunkiai koreguojamo kraujospūdžio.

dr. Eglė Dalinkevičienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: asta.burciuviene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja poliklinikoje dėl/po inkstų transplantacijos bei donorystės.

Saulius Gražulis
Gydytojas nefrologas
Tel. +37037326336
El. p: saulius.gražulis@kaunoklinikos.lt
Pakaitinė inkstų terapija (dializė),intervencinė nefrologija. Domėjimosi sritis – naujų pakaitinės inkstų terapijos metodų įdiegimas į klinikinę praktiką (nuolatinės hemofiltracijos modifikacijos, masyvios izoliuotos ultrafiltracijos, kombinuoti metodai), nuolatinių hemodializės tuneliuotų kateterių implantavimas ir priežiūra.

Agnė Gryguc
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: agne.gryguc@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: ūminis ir lėtinis inkstų nepakankamumas.

Prof. Vytautas Kuzminskis
Gydytojas nefrologas
Tel. +37037326598
El. p: vytautas.kuzminskis@kaunoklinikos.lt
Profesorius Nefrologijos klinikos įkūrėjas, transplantacijos pradininkas Kaune. Vizituoja Nefrologijos skyrių, poliklinikoje konsultuoja itin sudėtingais atvejais.

Rūta Lekšienė
Gydytoja klinikinė toksikologė
Tel. +37037326528
El. p: ruta.leksiene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir stacionare gydo pacientus dėl ūmių apsinuodijimų. Domėjimosi sritis: klinikinė toksikologija, augalų ir gyvūnų ir kitų egzotinių veiksnių sukelti apsinuodijimai.

Prof. Romaldas Mačiulaitis
Gydytojas nefrologas
Tel. +37037326545
El. p.: romaci11@gmail.com
Pagrindinė domėjimosi sritis – vaistų farmakokinetika esant sutrikusiai inkstų funkcijai bei įvairiems pakaitinės inkstų terapijos būdams (intermituojančiai bei ilgos trukmės pakaitinei terapijai), netinkamo vartojimo prevencija, ankstyva diagnostika ir korekcija.

Dr. Sondra Kybartienė-Mačiulaitė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: sondra.kybartiene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: arterioveninių jungčių dializuojamiems pacientams formavimas, komplikacijų ankstyva diagnostika ir gydymas.

Rima Maslauskienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: rima.maslauskiene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritys: pacientai po inksto transplantacijos, pacientai sergantys lėtine inkstų liga, hipertenzija.

dr. Neda Kušleikaitė-Pere
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: neda.kusleikaite@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: nefrozinio/nefritinio sindromų diferencinė diagnostika; hematurijos diferencinė diagnostika; lėtine inkstų liga sergančių pacientų miego sutrikimai, gyvenimo kokybė; peritoninė dializė, pacientų mokymas ikidializiniame laikotarpyje.

Vaida Petrauskienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: vaida.petrauskiene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: kalcio-fosforo apykaitos sutrikimai esant lėtiniam inkstų nepakankamumui.

Kristina Petrulienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: kristina.petruliene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: lėtinis inkstų nepakankamumas, anemija.

dr. Loreta Razukevičienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545, +37037787325
El. p: loreta.razukeviciene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis – uždegiminės, cistinės, retos inkstų ligos, jų diagnostika ir gydymas. Konsultuoja inkstų uždegiminių ligų, inkstų nepakankamumo ir kitais klausimais.

Lina Santockienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: lina.santockiene@kaunoklinikos.lt
Klinikinis darbas stacionare ir ambulatorinėje klinikos grandyje; Domėjimosi sritis - lėtiniu glomerulonefritu (IgA nefropatija), lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu sergantys pacientai.

Birutė Sribikienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326336
El. p.: birute.sribikiene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja inkstų ligų diagnostikos ir gydymo klausimais, ypač šlapimo organų infekcijų, inkstų akmenligės, hipertenzijų ir inkstų transplantacijos srityje.

Algirdas Stonys
Gydytojas klinikinis toksikologas
Tel. +37037326528
El. p: algirdas.stonys@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir stacionare gydo pacientus dėl ūmių apsinuodijimų.

Jonas Šurkus
Gydytojas klinikinis toksikologas
Tel. +37037326528
El. p: jonas.surkus@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: ūminiai apsinuodijimai, gydomosios aferezės.

Žydrūnė Tautkienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: zydrune.tautkiene@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja pacientus, sergančius galutinės stadijos lėtine inkstų liga, atliekant pakaitinę inkstų terapiją bei sergančius arterine hipertenzija, šlapimo takų infekcijomis. Atlieka centrinės venos punkciją ir kateterizaciją.

Dr. Alanta Žilinskienė
Gydytoja nefrologė
Tel. +37037326545
El. p: alanta.zilinskiene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis – lėtinė inkstų liga (jos priežastys, paplitimas tarp riziką turinčių pacientų, gydomų pirminės sveikatos priežiūros centruose, rizikos veiksnių kontrolė šiems pacientams), inkstų nepakankamumo lėtinimo galimybės, arterinės hipertenzijos priežastys ir gydymas.

X